Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak nakładać szpachlę samochodową?

Czy wiesz, że woda, sól oraz piasek to najgorsi wrogowie twojej karoserii? To te czynniki powodują korozję i nieestetyczne ubytki. Te wielkie wymagają pomocy profesjonalnego lakiernika i sporych nakładów finansowych, z tymi mniejszymi poradzisz sobie sam, przy pomocy szpachli samochodowej. Jak nakładać ten produkt, by cieszyć się olśniewającą karoserią? Oto kilka rad.

Dobierz szpachlę do powierzchni

Na rynku dostępne są różne rodzaje szpachli samochodowych. Jaka sprawdzi się do twojego auta, dowiesz się czytając informacje u producenta. Masz jakieś wątpliwości? Skontaktuj się ze sklepem, w którym chcesz kupić szpachlę. Nieodpowiedni rodzaj to ryzyko szkód, których może nie naprawić nawet najlepszy lakiernik. Jesteś pewien, że wybrałeś właściwą szpachlę samochodową? Jak nakładać produkt i co zrobić, by uzyskać oczekiwany efekt?

Czyszczenie to podstawa

Wybrałeś właściwą szpachlę samochodową? Jak nakładać ten środek? Zacznij od oczyszczenia powierzchni, na której będziesz pracował. Wyszlifuj ją papierem ściernym, jeśli zachodzi taka potrzeba. Następnie oczyść powierzchnię z pyłu, kurzu i innych drobinek i na sam koniec ją odtłuść. Użyj do tego dedykowanych środków. Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć folią i taśmą tę część karoserii, która nie będzie szpachlowana.

Jak nałożyć szpachlę?

Powierzchnia oczyszczona? Jak nakładać szpachlę samochodową? Najprostsza odpowiedź to: cienko. Profesjonalni lakiernicy przestrzegają przed zbyt grubym nakładaniem tego materiału na karoserię samochodu. Lepiej kilka razy nałożyć cienką warstwę niż raz grubą. Pamiętaj, żeby zadbać o odpowiednią temperaturę w miejscu pracy (optymalna to 15-25 °C).

Po naniesieniu szpachli następuje proces suszenia. Zwykle trwa on około godziny, przy czym temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić około 20 °C. Kiedy szpachla wyschnie, możesz przystąpić do dalszych prac. W warsztatach lakierniczych zwykle stosuje się proces utwardzania, który zwiększa ochronę powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi. Ostatni element to szlifowanie. Użyj do niego materiału ściernego o odpowiedniej granulacji.

Zawsze czytaj informacje od producenta

Zdecydowałeś się na samodzielne używanie szpachli samochodowej? Informacje o tym, jak nakładać, do jakiego podłoża będzie odpowiednia, czy jak przechowywać znajdziesz na opakowaniu oraz na stronie internetowej sklepu lub samego producenta. Pamiętaj o tym, żeby przestrzegać zasad BHP oraz postępować zgodnie z instrukcjami. Właściwe nałożenie szpachli to podstawowy krok do ładnego wyglądu twojego samochodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl