Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak szybko usunąć rysy z samochodu dostępnymi środkami?

Nawet najmniejsza rysa na lakierze Twojego auta może wyrządzić poważne szkody, dlatego nie bagatelizuj problemu. Gdy tylko zauważysz jakiekolwiek, choćby minimalne uszkodzenie karoserii, usuń je za pomocą profesjonalnych środków. Nie musisz od razu jechać do lakiernika, z łatwością poradzisz sobie sam. Podpowiadamy jak usunąć rysy z samochodu.

Szlifowanie i polerowanie

Każda rysa może doprowadzić do poważnej korozji, dlatego, jeśli taka pojawi się na lakierze Twojego auta, czym prędzej przystąp do działania. Nie ma znaczenia, w jaki sposób doszło do jej powstania, trzeba się jej pozbyć. Jak usunąć rysy z samochodu? Potrzebujesz kilku ogólnodostępnych narzędzi, takich jak pasta polerska, papier ścierny i wosk. Nim zaczniesz ich używać, koniecznie umyj i osusz starannie auto, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca, które będziesz reperować. Następnie za pomocą papieru ściernego zetrzyj uszkodzoną powierzchnię, aż będzie matowa. Rób to delikatnie, aby nie zwiększyć szkody na powierzchni lakieru.

Jak usunąć rysy z samochodu?

Kolejnym krokiem jest przygotowanie powierzchni do nakładania lakieru. Trzeba usunąć wszelki pył i osad, dokładnie odtłuścić fragment karoserii i osuszyć. Lakier, który wybierzesz, może się delikatnie różnić kolorem od pierwotnego, jest bowiem bardzo trudno znaleźć idealne dopasowanie. Dzięki odpowiednim oznaczeniom – numerowi VIN, który znajdziesz na naklejce wewnątrz pojazdu, możesz spróbować dobrać ten najbardziej zbliżony lakier. Różnica będzie widoczna jedynie z bliska, ale to mały koszt w porównaniu z usługami profesjonalnego salonu lakierniczego. Jak dokończyć usuwanie rys z samochodu?

Lakier w sprayu

Najbardziej popularnym i najszybszym sposobem nakładania lakieru, jest kupno tego produktu w sprayu. Jak usunąć rysy z samochodu? Należy spryskać oczyszczone i przygotowane miejsce, z odległości 20-30 cm od auta. Po tym, gdy pierwsza warstwa wyschnie, konieczne jest powtórzenie czynności. Nadmiar lakieru usuniesz papierem ściernym, ale trzeba to robić bardzo delikatnie. Na koniec nałóż pastę polerską, najlepiej używając do tego polerki mechanicznej.

Warto pamiętać o systematycznym woskowaniu karoserii, a także o zabezpieczaniu poszczególnych elementów auta. W ten sposób można skutecznie uniknąć kolejnych uszkodzeń, które doprowadzą w konsekwencji do korozji i wymuszą większe wydatki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl