Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sprawdzone sposoby na rdzę na karoserii

Rdza to zmora wszystkich posiadaczy aut. Powoduje ona nie tylko nieestetyczny wygląd auta, ale i wpływa na jego trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Warto często kontrolować stan karoserii i szybko reagować, gdy zauważymy nawet małe ogniska korozji. Na szczęście istnieje kilka dobrych sposobów na rdzę, dzięki którym można szybko pozbyć się jej i zabezpieczyć samochód przed jej nawrotem.

Usuwanie rdzy we własnym garażu

Drobne ogniska rdzy można usunąć samodzielnie. Wymaga to zaopatrzenia się w odpowiednie preparaty i poświęcenia czasu, więc może się okazać, że część użytkowników i tak zdecyduje się na pomoc fachowców. Do zlikwidowania rdzy potrzebny będzie papier ścierny, którym najpierw zeszlifujemy uszkodzone miejsce. Po fizycznym usunięciu rdzy miejsce to należy bardzo dokładnie oczyścić i odtłuścić, a na koniec pokryć je powłoką lakierniczą. Zauważalne ubytki należy zaszpachlować i wyrównać, następnie nałożyć podkład, na przykład o właściwościach antykorozyjnych. Później przychodzi czas na wykorzystanie lakieru w kolorze karoserii.

Zwróć uwagę na miejsca wrażliwe

Każdy model samochodu może mieć charakterystyczne miejsca, które są szczególnie narażone na występowanie korozji. Warto od czasu do czasu – na przykład przy regularnym myciu i pielęgnacji karoserii i podwozia auta – sprawdzać, czy pojawiają się ogniska, w którym metal ulega utlenieniu. Elementy nisko położone – progi, krawędzie drzwi, nadkola – są narażone na działanie soli, wilgoci z jezdni oraz drobne uszkodzenia mechaniczne, dlatego łatwiej tam o występowanie rdzy. Zastosowanie preparatów antykorozyjnych pomoże zabezpieczyć je i utrzymać auto w dobrym stanie.

Profilaktyka jest najważniejsza!

Pamiętajmy: zapobieganie zawsze jest lepsze niż naprawa. Bezpieczna, uważna jazda ma znaczenie – nawet najmniejsze otarcie może stać się źródłem występowania korozji. Warto dbać o odpowiednie warunki garażowania auta, izolacji od wilgoci i bardzo niskich temperatur. Mycie pozwala na usunięcie z powierzchni lakieru, jak i z podwozia potencjalnie szkodliwych substancji, takich jak sól.

Zastosowanie preparatów pielęgnacyjnych do karoserii to kolejny, ważny element profilaktyki antykorozyjnej. Można sięgnąć po woski i inne kosmetyki, które pomagają chronić powłokę lakierniczą przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych. Wiele z nich jest bardzo proste i wygodne w użyciu, a znacząco przedłuży dobry wygląd auta. Zapobieganie to zdecydowanie najlepszy sposób na rdzę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl